استاندار هرمزگان در دیدار با رئیس فدراسیون تکواندو؛حمایت از ورزش تکواندو در دستور کار قرار می‌گیرد

احداث مراکز تخصصی ورزشی و تقویت ورزش‌های آبی و ساحلی دو رویکرد مهم استان برای سال آینده است.

استاندار هرمزگان باتفاق مدیرکل ورزش و جوانان هرمزگان در دیدار با رئیس فدراسیون تکواندو گفت: احداث مراکز تخصصی ورزشی و تقویت ورزش‌های آبی و ساحلی دو رویکرد مهم استان برای سال آینده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری هرمزگان ورزشی به نقل از روابط‌ عمومی اداره کل ورزش و جوانان هرمزگان، مهندس مهدی دوستی استاندار هرمزگان در دیدار با هادی ساعی رئیس فدراسیون تکواندو جمهوری اسلامی ایران، با اشاره به انتخاب رئیس جدید هیات تکواندوی استان، اظهارداشت: امیداورم در دوره جدید، هیات تکواندوی استان بتواند به اهدافی که برایش تعیین شده برسد و منشا خیر و برکات به ویژه برای جوانان و علاقه‌مندان این ورزش باشد و به جایگاه واقعی خود دست پیدا کند.

وی افزود: فیزیک بچه‌های استان حاکی از این است که باید در یک سری ورزش‌ها همچون دو و میدانی، شنا و قایقرانی توجه بیشتری را معطوف کنیم که با توجه به فرم دست و پاهای هرمزگانی‌ ها تکواندو نیز یک ورزش آتیه‌ دار در هرمزگان به شمار می‌آید.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه همه جوره از ورزش تکواندو حمایت خواهیم کرد، گفت: در سالی که در حال به اتمام رساندن آن هستیم تلاش‌های زیادی برای توسعه زیرساخت‌های ورزشی در استان انجام شد که نتیجه آن کسب رتبه دوم از لحاظ بهره‌برداری پروژه‌های ورزشی در هفته دولت و کسب رتبه اول در هفته تربیت بدنی بود.

وی تاکید‌ کرد: این موفقیت‌ها در حالی کسب شده است که جمعیت استان هرمزگان به نسبت استان‌ هایی چون تهران، فارس، اصفهان و ‌… کمتر است و نشان می‌دهد اعتبارات زیادی صرف حوزه ورزش استان شده است‌‌.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان، تصریح‌ کرد: از ابتدای سال آینده رویکرد ویژه‌ای در حوزه ورزش استان آغاز خواهیم کرد که بر دو پایه استوار خواهد بود اول اینکه به دنبال این هستیم پروژه‌های ورزشی استان را تخصصی کنیم و مراکز ورزشی تخصصی مانند خانه تکواندو، خانه کشتی و … را احداث کنیم.

مهندس دوستی بیان‌ کرد: دومین رویکرد ما برای سال آینده تقویت و تمرکز بر مزیت نسبی استان خواهد بود، همانطور که مستحضرید ساحل و دریا مزیت نسبی هرمزگان است از این رو باید هرمزگان در ورزش‌های آبی و ساحلی تقویت شود و کمپ بزرگ ورزش‌های دریایی و ساحلی را هرمزگان احداث کنیم‌‌.
هادی ساعی رئیس فدراسیون تکواندوی جمهوری اسلامی ایران نیز در این نشست از توجهات استاندار هرمزگان به حوزه ورزش تقدیر و تشکر کرد و گفت: در تلاش هستیم تا جایگاه تکواندو هرمزگان را ارتقا و به جایگاه اصلی‌اش برگردانیم‌.

وی عنوان‌ کرد: این آمادگی در فدراسیون تکواندو وجود دارد که دوره‌های تکواندو با حضور مربیان برجسته در استان هرمزگان برگزار کنیم تا تکواندوکاران استان خود را به روز کنند.

رئیس فدراسیون تکواندو همچنین برای حضور ملی‌پوشان و تیم‌های ملی در استان هرمزگان و برگزاری تمرینات مشترک با تکواندوکاران هرمزگانی اعلام آمادگی کرد.

خبرنگار:فرزان قاراگزلیان

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://hormozganvarzeshi.ir/?p=3944

کامبیز حسین پور

کامبیز حسین پور

من از سال 1370 در مطبوعات استان هرمزگان در حال فعالیت هستم.

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: