مسابقات بین المللی دو ماراتن و نیمه ماراتن جام خلیج فارس در جزیره بوموسی برگزار می‌شود

استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه برنامه ویژه برای توسعه ورزش در جزایر بوموسی و هرمز وجود دارد گفت: مسابقات بین المللی دو ماراتن و نیمه ماراتن جام خلیج فارس در جزیره بوموسی برگزار می‌شود.

استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه برنامه ویژه برای توسعه ورزش در جزایر بوموسی و هرمز وجود دارد گفت: مسابقات بین المللی دو ماراتن و نیمه ماراتن جام خلیج فارس در جزیره بوموسی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری هرمزگان ورزشی به نقل از روابط عمومی استانداری هرمزگان، مهندس مهدی دوستی استاندار هرمزگان در دیدار با هاشم صیامی رئیس فدارسیون دو و میدانی جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر جایگاه ویژه هرمزگان در حوزه ورزش دو میدانی اظهار داشت: هرمزگان علاوه بر استعدادهای ناب در حوزه ورزش‌های استقامتی همچون دو و میدانی، ظرفیت بسیار خوبی برای برگزاری رویدادهای ورزشی نیز دارد.

وی افزود: در نیمه دوم سال استان هرمزگان با دارا بودن آب و هوای مناسب می‌تواند میزبان شایسته‌ای برای برگزاری مسابقات ملی و بین المللی باشد و حمایت‌های لازم نیز از برگزاری این مسابقات انجام می‌شود.

استاندار هرمزگان، شادی و نشاط جامعه را مهم برشمرد و گفت: برگزاری مسابقات ورزشی متنوع در رشته‌ها و سطوح مختلف می‌تواند به شادابی جامعه کمک کند و از سوی دیگر سبب شناسایی استعدادهای کشور نیز می‌شود.

وی تصریح کرد: تاکید ویژه‌ای بر روی ورزش جزایر داریم و می‌خواهیم دو جزیره هرمز و بوموسی به عنوان جزایری که میزبانی مسابقات را در رده‌های مختلف می‌توانند بر عهده بگیرند معرفی کنیم.

مهندس دوستی گفت: برگزاری رویداد مهم و بین المللی دو ماراتن و نیمه ماراتن جام خلیج فارس در جزیره بوموسی به مناسبت روز ملی خلیج فارس در ۱۰ اردیبهشت اقدام بسیار خوبی است که تاکید داریم این مسابقات در تقویم ملی، آسیایی و جهانی نیز گنجانده و هر ساله برگزار ‌شود.

وی تصریح کرد: برای برگزاری این مسابقات تلاش می‌شود امکانات مورد نیاز فراهم و شرایط میزبانی به نحوی باشد که در سالیان آینده با شمار بیشتری از ورزشکاران در جزیره بوموسی برگزار شود.

گفتنی است در این جلسه از پوستر رسمی مسابقات بین المللی دو ماراتن و نیمه ماراتن جام خلیج فارس رونمایی شد، این مسابقات قرار است ۱۰ اردیبهشت به مناسبت روز ملی خلیج فارس و با حضور بیش از ۶۰۰ ورزشکار به میزبانی جزیره بوموسی برگزار شود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://hormozganvarzeshi.ir/?p=3615

کامبیز حسین پور

کامبیز حسین پور

من از سال 1370 در مطبوعات استان هرمزگان در حال فعالیت هستم.

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: