مجامع صنعتى هرمزگان به ورزش ظلم می‌کنند/ ورزش حرفه‌اى هرمزگان رو به موت است

علیرضا بهرمن با بیان اینکه ورزش حرفه‌اى هرمزگان رو به موت است، گفت: راه حل این موضوع برگزارى منظم جلسه شوراى ورزش به ریاست استاندار آن هم به‌صورت ماهانه و با حضور تمامی مدیران مجامع صنعتى است.

به گزارش پایگاه خبری هرمزگان ورزشی، علیرضا بهرمن در جمع تعدادى از ورزشکاران اظهار داشت: ورزش حرفه‌اى در هرمزگان جایگاهى ندارد و تیم‌هاى باشگاهى این استان یکى پس از دیگرى به‌دلیل عدم حمایت مالى از گردونه بازى و رقابت‌هاى لیگ حرفه‌اى کنار مى‌روند.

وى با بیان اینکه ورزش حرفه‌اى هرمزگان رو به موت است، افزود: سال‌هاست که فاتحه ورزش حرفه‌اى در هرمزگان خوانده شده است و دیگر ورزشکاران حرفه‌اى رمق ادامه کار ندارند و به‌دنبال کسب و کار جدید مى‌گردند.

رئیس هیئت ووشو استان هرمزگان گفت: مشکل هرمزگان به کار گماردن مدیرانى است که امروز در رأس مجامع صنعتى و اقتصادى هرمزگان قرار دارند و هیچ علاقه‌اى به سرمایه‌گذارى در ورزش حرفه‌اى ندارند.

بهرمن ادامه داد: این مدیران اذعان مى‌کنند، قانون به آنان اجازه حمایت از ورزش حرفه‌اى را نمى‌دهد. اما سوال اینجاست که چگونه قانون به مجامع صنعتى خوزستان، اصفهان، بوشهر، آذربایجان، کرمان و …. اجازه هزینه در ورزش را مى‌دهد اما در هرمزگان اینگونه نیست؟

وى اضافه کرد: لااقل نام استان اقتصادى را از روى هرمزگان بردارید چراکه براى ورزش کشور جاى سوال است که چگونه یک استان عریض و طویل اقتصادى مانند هرمزگان قادر نیست تیمى در سطح لیگ‌هاى برتر داشته باشد.

رئیس هیئت ووشو هرمزگان در ادامه بیان کرد: المپیک قلب مسابقات ورزشى است و شاهدیم اکثر ورزشکارانى که در کاروان ورزش کشور حضور دارند از دل استان‌هایى برخواسته‌اند که مجامع صنعتى استانشان از ورزش حمایت مى‌کنند اما از ورزشکاران هرمزگانى خبرى نیست و آن هم به این دلیل است که ورزشکاران هرمزگان قادر به حضور در لیگ‌هاى حرفه‌اى نیستند و تمریناتشان مستمر نیست.

بهرمن با بیان اینکه مدیران مجامع صنعتى بایستى در روز جزا پاسخگوى اعمال خویش باشند، تصریح کرد: مدیران مجامع صنعتى به ورزش هرمزگان ظلم مى‌کنند و این ظلم هم پاسخ دارد و جواب خود را در قیامت نزد حضرت حق خواهند گرفت.

وى افزود: امروز ورزش حرفه‌اى بسیار امر مهمى است چراکه مقام معظم رهبرى(مدظله‌العالى) همین امروز قهرمانى تیم ملى کشتى را در رقابت‌هاى قهرمانى آسیا تبریک گفتند و این توجه رهبر انقلاب به امر ورزش در جواب همه مدیرانى است که هیچ توجهى به ورزش ندارند و با ورزش قهرمانى و حرفه‌اى بیگانه‌اند.

رئیس هیئت ووشو استان هرمزگان عنوان داشت: تیم فوتبال و والیبال آلومینیوم المهدى کجاست، چرا وضعیت تیم فوتسال آذرخش و فوتبال شهردارى اینگونه است، چه بلایى بر سر تیم لیگ برترى ووشو و بسیارى از رشته‌هاى دیگر آمد. همه این اتفاقات به‌دلیل عدم حمایت مجامع اقتصادى از ورزش است.

این مسؤول ورزشى با اشاره به عدم ادامه تیم ووشو شهردارى بندرعباس از لیگ برتر باشگاه‌هاى کشور گفت: از شهردارى انتظار نمى‌رود جور همه رشته‌هاى ورزشى را بکشد چراکه آنان هم مشکلات خاص خودشان را دارند و ماهیانه باید میلیاردها تومان حقوق کارگر پرداخت کنند و فقط شهردارى مسؤول حمایت از ورزش حرفه‌اى نیست و به اندازه بذاعتش حق خود را به ورزش ادا کرده است، سؤوال اینجاست که مجامع عریض و طویل صنعتى براى ورزش هرمزگان چه کرده‌اند؟

بهرمن افزود: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و استاندار هرمزگان بایستى به‌طور جدى به این مسئله ورود کنند.

وى با بیان اینکه در برابر هزینه‌هاى هنگفتى که انجام مى‌شود، ورزش حرفه‌اى هزینه‌اى ندارد، اظهار کرد: راه حل این موضوع برگزارى منظم جلسه شوراى ورزش به ریاست استاندار آن هم به‌صورت ماهانه و با حضور تمامی مدیران مجامع صنعتى است.

این مدیر جوان ورزشی بیان داشت: درست است ورزش متولی دارد اما اداره کل ورزش و جوانان متولی ورزش حرفه‌ای نیست، متولی ورزش حرفه‌ای مجامع صنعتی و بنگاه‌های بزرگ اقتصادی و درآمدزا هستند. کار اداره کل ورزش و جوانان ایجاد زیرساخت مناسب در شهرها و روستاها و برنامه‌ریزی در جهت توسعه ورزش قهرمانی و همگانی است.

رئیس هیئت ووشو هرمزگان در پایان خطاب به مدیران مجامع صنعتى غرب شهر بندرعباس گفت: اگر از ورزش حرفه‌ای حمایت نمى‌کنید لااقل ورزشکاران را استخدام کنید و از نیروهاى پرنفس ورزشى در جهت بالا بردن چرخه اقتصادى کشور استفاده کنید.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://hormozganvarzeshi.ir/?p=227

کامبیز حسین پور

کامبیز حسین پور

من از سال 1370 در مطبوعات استان هرمزگان در حال فعالیت هستم.

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: