برگزاری نشست هماهنگی سومین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزشی

نشست هماهنگی المپیاد استعدادهای برتر با حضورمحمود رضا امیاری وایرج بیت الهی مدیران کل ورزش و جوانان و آموزش و پرورش استان و معاونین و کارشناسان ادارات کل ورزش و جوانان و اموزش و پرورش هرمزگان برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری هرمزگان ورزشی ،در این نشست که به منظور هماهنگی و هم افزایی این دو بخش جهت شرکت تیم های استان در سومین دوره المپیاد استعدادهای برتر برگزار شد، مدیرکل ورزش و جوانان استان با اشاره به لزوم و اهمیت تعامل و ارتباط دو سویه آموزش و پرورش و ورزش و جوانان در حوزه های مختلف، گفت: بر اساس اعلام وزارت ورزش و جوانان در سومین دوره المپیاد استعدادهای برتر، مسابقات شش رشته شطرنج، دو و میدانی، شنا، ووشو، جودو و تکواندو پسران و ۴ رشته شطرنج، دو و میدانی، شنا و تکواندو دختران در رده سنی ۱۳ تا ۱۶ سال این دو بخش در بهمن ماه سال جاری برگزار می شود و برای حضور قدرتمند تیم های استان بایستی یک برنامه ریزی مشخص و هدفمند طراحی شود.
محمودرضا امیاری اظهارکرد: امسال با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان میزبانی رشته دوومیدانی را در گروه سنی ۱۳ تا ۱۶سال را نیز در بهمن ماه خواهیم داشت که از هم اکنون بایست برنامه ریزهای لازم را برای هرچه بهتر برگزارشدن این مسابقات انجام دهیم .
وی خاطرنشان کرد: از ۶۲۸ نفر ورزشکار آقا و ۴۲۳ ورزشکار خانم در استان ۹۸ درصد آنها دانش آموز هستند و سعی برآن داریم تاقبل اعزام ورزشکاران امکانات بسیارخوبی را در اختیارشان قراردهیم تا شاهد نتیجه درخشانشان در سومین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور باشیم .
متولی ورزش و جوانان استان با تشریح و تبیین آیین نامه سومین دوره المپیاد استعدادهای برتر گفت: رویکرد وزارت ورزش و جوانان در المپیاد سوم، معطوف به رشته های المپیکی است و این فرصتی مناسب برای همه استانهای کشور و استان هرمزگان است تا پایه ریزی لازم برای حضور ورزشکاران استان در المپیک و بازی های آسیایی آینده را انجام دهد.
در ادامه این نشست ،ایرج بیت الهی مدیرکل آموزش و پرورش استان به برگزاری جلسات تخصصی با روسای هیات های ورزشی اشاره کرد و افزود: از الان می بایست جلسات هماهنگی و زمینه های لازم را مشخص نماییم و تا قبل از برگزاری المپیاد موردی مغفول نماند و تمامی کارها و فعالیتهای لازم را از الان دنبال کنیم.
وی بیان داشت: هیات های ورزشی مسابقات انتخابی خود را برای معرفی نفرات مستعد برگزار نمایندتا بتوانیم نتیجه بهتری را از این المپیاد کسب کنیم.
بیت الهی با اشاره به اهمیت شکل گیری واقعی تعامل همه جانبه میان ادارات کل آموزش و پرورش و ورزش و جوانان و نقش آن در استعدادیابی و نخبه پروری ورزشی گفت: نگاه به حضور تیم های استان در سومین دوره المپیاد ورزشی استعدادهای برتر، بایستی با دو رویکرد در ورزش استان که نگاه اول دراز مدت و مبتنی بر پشتوانه سازی و حفظ استعدادهای ورزشی باشد و در بعد دوم نیز کسب نتایج درخور و شایسته تیم های استان مدنظر قرار گیرد.
در ادامه این جلسه علیرضا باقری معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان نیز ضمن اشاره به تعامل مناسب آموزش و پرورش و ورزش و جوانان در سطح استان، موفقیت ها و جایگاه قابل قبول هرمزگان در مسابقات رده های پایه را خروجی و نتیجه این تعامل عنوان کرد و گفت: بایستی در راستای آماده سازی و مسابقات تدارکاتی و سایر اقدامات مورد نیاز را تدوین کنیم تا انشالله شاهد درخشش ورزشکاران دانش آموزاستان درسطح کشور باشیم و نتیجه مطلوبی را از سومین دوره این المپیاد کسب نماییم.
در ادامه این جلسه منصور روشن قیاس رئیس هیات دوومیدانی و شهرام سالاری رئیس هیات شطرنج استان و سایر کارشناسان ، نظرات خود را در رابطه با چگونگی تشکیل کارگروه تخصصی، برگزاری جلسات هماهنگی با هیات های ورزشی و تعهدات متقابل دو حوزه بیان نمودند
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://hormozganvarzeshi.ir/?p=579

کامبیز حسین پور

کامبیز حسین پور

من از سال 1370 در مطبوعات استان هرمزگان در حال فعالیت هستم.

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: